Jdi na obsah Jdi na menu
 


Setkání u pramene Střely

 

Setkání u pramene řeky Střely
A je tu zase období letního slunovratu a s ním i Setkání turistů u Pramene řeky Střely v obci Prachomety v nadmořské výšce 684 metrů. Zalesněný vrchol, nacházejíce se nad vesničkou Prachomety v nadmořské výšce 780 metrů, je tedy třetím nejvyšším vrcholem na Toužimsku, a také na rozhraní Tepelské a Bezdružické vrchoviny. Město Toužim se nachází již na Toužimské plošině, leží na hranici Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Součástí letošního ročníku setkání turistů u pramene řeky Střely, byla i stezka za poznáním, vedoucí cestou i necestou po úpatí Prachometského kopce. Deset zastavení a také deset otázek, bylo vědomostní anketou a také novým a rovněž vítaným zpestřením každoročního setkáváním organizovaných turistů a vůbec milovníků okolní krásné přírody. Každý, kdo absolvoval stezku za poznáním a zodpověděl správně 75 % otázek, obdržel malý dárek a také rozhodně absolvováním této trasy v délce 950 metrů navíc, udělal také více pro své zdraví a získal také více informací o regionu. Organizátorem a také tím, kdo celou trasu připravil a také osadil panely a také vyhodnotil a odměnil úspěšné zdolání stezky a správné zodpovězené otázky z panelů, bylo Sdružení přátel Zoologické a Botanické zahrady města Plzně IRIS, které je také spolupořadatelem Setkání u pramene řeky Střely v Prachometech. Děkujeme! A jaká byla reakce těch, kteří zdolali připravenou stezku? Pozitivní!
Letošní I. ročník Setkání u pramene řeky Střely v Prachometech byl pořádán Odborem Klubu českých turistů TJ SOKOL Toužim. Infocentrem Toužim, Cestou z města o. s. Sobotní úspěšná akce proběhla za podpory Karlovarského a Plzeňského Kraje i Města Toužim.
Účastníky letošního Setkání u pramene řeky Střely, které bylo akcí organizačně zajišťovanou, a tedy v plné kompetenci Odboru Klubu českých turistů TJ SOKOL Toužim, provázela modrá obloha, která se občas pokryla kupovitou oblačností, která rozhodně nepředstavovala reálné nebezpečí vytrvalého a vydatného deště. A těch pár kapek, bylo spíše osvěžením. Každý oficiální účastník setkání obdržel pamětní list a malý dárek, připomínající letošní setkání turistů, ať již pěších turistů, cykloturistů a také příznivců hipoturistky, či autoturistiky. Občerstvení bylo letos připravováno a také vydáváno pracovníkem Infocentra Toužim. O dodržování pitného režimu se vzorně staral majitel pozemku, kde se nachází jeden z pramenů prameniště řeky Střely. O hudební program setkání se letos postarala, oblíbená country sešlost KDOPŘÍJDE, která je u příznivců tohoto žánru v širokém okolí již pojmem. Jak je patrno již z názvu, jedná se o partu kamarádů a také hudebníků, kteří vyznávají tento hudební styl, scházejí se v různém složení a vzájemně se doplňují. Příznivci pohodové country muziky, jistě dobře znají kapelu AJETO, country skupinu hudebníků Osada starých volů, Popíci, Bochováci a další. Ostatně, OSADA STARÝCH VOLŮ oslavila své „30“ narozeniny v klubovně hasičů v Třebouni 4. 2. 2012, a zahrála všem přítomným ve složení: Franta Kukačka Streer, Jirka Drn Nesnídal, Jarda Chasník Chlad, Pavel Kyklop Matoušek, Karel Dědek Křídlo, Milan Šerif Moos, Tonda Vrána, Míra Čumák Ondříček, Martin Vlk Volf. Děkujeme, byl to skvělý hudební zážitek! Děkujeme rovněž všem, kteří se na přípravě i realizaci Setkání turistů u pramene řeky Střely podíleli. A jaká byla účast na letošním I. ročníku setkání u pramene řeky Střely, který se uskutečnil v sobotu 22. června 2013?
Celková účast: 236 lidí.
Jaroslav Hráský        
 

Náhledy fotografií ze složky Setkání u pramene Střely 22.6.2013