Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z Toužimskýho puchejře 2016

22. 8. 2016

puchetr-2016_plakat-obr.jpg37. ročník našeho tradičního turistického pochodu Toužimskej puchejř proběhl v sobotu 3. září 2016 v Toužimi za krásného počasí. Pro 103 účastníků byly připraveny pěší trasy 10 a 20 km, cyklo trasy 20, 55, 80 km. Start i cíl byl tradičně na hřišti v Toužimi, kde bylo také připraveno skromné občerstvení a každý účastník také dostal malý suvenýr a diplom. Více k akci v celém příspěvku.

 

 

touzimskej-puchejr-2016.09--18-minis.jpg

Mapka pěších tras ZDE.

mapka-puchejrtrasy2016jpg.jpg

 

Pěší trasa 10 km

Od startu jdeme k  hlavní silnici, pokračujeme vlevo po modré turistické značce až k odbočce k nádraží ČD. Dále pokračujeme po vlastním značení rovně na konec obce, podejdeme podchodem hlavní silnici a za podchodem se dáme vlevo k hájovně, za ní se dáme vpravo a lesní silničkou dojdeme ke hřbitovu až na silnici spojující Kosmovou a Toužim, kde jdeme vpravo směrem na Toužim. Za železničním přejezdem se dáme první cestou vlevo k rybníku a po hrázi dojdeme k cestě odbočující opět vlevo a ta nás dovede až k lesu, na rozcestí, kde je kontrola K2 (9–15 h), se dáme do prava a alejí dojdeme k rybníku u Toužimi. Přejdeme mostem hlavní silnici k benzinové pumpě, tu obejdeme zleva a před rodinným domem vlevo cestou kolem zahrádek jdeme k Podzámeckému rybníku. Lesní pěšinou kolem rybníka až dojdeme k hrázi. Tu přejdeme a za mostkem doprava vyjdeme na cestu k Toužimi, kde je kontrola K3 (10–16 h). Dále pokračujeme po modré tur. značce kolem zámku a přes náměstí do cíle na hřišti.
 

Pěší trasa 20 km

Od startu jdeme k  hlavní silnici, pokračujeme vlevo po modré turistické značce až k odbočce k nádraží ČD. Zde přecházíme na zelenou tur.značku. Přejdeme silnici a jdeme cestou vlevo, kolem koupaliště, kolem bývalého lomu až do obce Polikno, po silnicí přes žel. přejezd dojdeme do obce Dolní Luhov a stále po zelené až do Třebouně, kde je kontrola K1 (9–12 h). Zde opustíme zelenou tur. značku a pokračujeme po značení Skokovské stezky (modré pole s bílou hvězdou) po silnici směr Bezděkov, před koncem lesa vpravo na cestu a dále po tomto značení dojdeme až do obce Kosmová. Zde značku na návsi opustíme a po silnici pokračujeme směrem na Toužim až ke hřbitovu. Zde se připojíme ke trase 10 km. Za železničním přejezdem se dáme první cestou vlevo k rybníku a po hrázi dojdeme k cestě odbočující opět vlevo a ta nás dovede až k lesu, na rozcestí, kde je kontrola K2 (9–15 h), se dáme do prava a alejí dojdeme k rybníku u Toužimi. Přejdeme mostem hlavní silnici k benzinové pumpě, tu obejdeme zleva a před rodinným domem vlevo cestou kolem zahrádek jdeme k Podzámeckému rybníku. Lesní pěšinou kolem rybníka až dojdeme k hrázi. Tu přejdeme a za mostkem doprava vyjdeme na cestu k Toužimi, kde je kontrola K3 (10–16 h). Dále pokračujeme po modré tur. značce kolem zámku a přes náměstí do cíle na hřišti.

 

Náhledy fotografií ze složky Toužimskej Puchejř 2016