Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarní dubnové vycházky 2016

30. 3. 2016

plakaatky-2016.jpg

Odbor Klubu českých turistů TJ Sokol Toužim ve spolupráci se spolkem Pod střechou uspořádal v dubnu dvě jarní vycházky okolím Toužimi.

 

 

První byla věnována připomenutí jedné, dnes již zapomenuté historické tradice města Toužimi - obcházení hranice. Akce proběhla v sobotu 2. dubna za účasti 10 zájemců z řad místních i přespolních. Délka trasy byla 6 km (Toužim-les Obora a zpět). Během vycházky se účastníci seznámili s problematikou historického mezního práva a některými památkami na něj. Po skončení akce doporučujeme návštěvu toužimského zámku.    

 

Druhá akce proběhla v neděli 3. dubna a byla věnovaná vodním mlýnům na horním toku říčky Střely, na trasu dlouhou přes 17 km vyrazilo 12 zdatných turistů. Během celodenního putování kolem Střely mohli obdivovat nejen krásy jarní přírody, ala také um našich předků, kteří dokázali energii řeky spoutat a využít, aniž by narušili ráz krajiny. Na trase byl i prostor pro posezení u táboráku a upečení špekáčků a dalších pochutin. Celkem bylo možno vidět zbytky 12 mlýnů, hamrů a také valchu. Ke každému místu bylo možné se dozvědět něco o jeho podobě a historii.

 

Náhledy fotografií ze složky Plakáty, pozvánky